Adwokat a prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych jest dziedziną niezwykle skomplikowaną oraz wymagającą znajomości wielu przepisów. Właśnie dlatego w wielu przypadkach niezbędna jest konsultacja z prawnikiem, który pomoże zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy w rozwiązaniu wielu kwestii mogących stanowić przedmiot sporu, czy też nawiązać stosunek pracy. Najprościej ujmując rzecz, adwokat specjalizujący się w prawie pracy oraz ubezpieczeń społecznych zajmuje się między innymi opiniowaniem umów o pracę, reprezentowaniem tak pracowników, jak i pracodawców w postępowaniu sądowym, czy sprawami o odwołanie od wypowiedzenia i rozwiązania umów o pracę.

Do adwokata zwrócić można się też po pomoc w przypadku, gdy zostaliśmy niesłusznie zwolnieni z pracy i naszym celem jest przywrócenie do pracy właśnie. Adwokat zajmie się też sprawami o ustalenie istnienia stosunku pracy, sprawami o kary dyscyplinarne, sprawami o odprawę, również o wynagrodzenie za nadliczbowe godziny. Pracownik, czy pracodawca może wystąpić o pomoc do adwokata w sprawach o lobbing oraz o dyskryminację.

www.browarypark.pl

To bardzo często wykorzystywana możliwość, w związku ze zwiększającą się liczbą spraw zgłaszanych właśnie z powyższych powodów.